piątek, 15 kwietnia 2016

KwietnikTen kwietnik jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią się z wszelkimi plecionkami typu makrama, a mimo wszystko chcą mieć kwiaty zwisające z sufitu  lub okna. Wykonanie jest banalne i bardzo szybkie. Nie zajmie Wam więcej niż 10 minut, serio! Kwietnik można zawiesić nie tylko w domu, rewelacyjnie będzie wyglądał na balkonie, werandzie, a nawet w ogrodzie...

W moim przypadku wykorzystałam ramkę z nieużywanego lustra, motyw haftu kaszubskiego malowałam na nim dawno temu. Dobra, dobra już słyszę niektórych, że nie potraficie malować, nie macie talentu... a kysz mało twórczym myślom!  Ja też nie potrafię tak równiuteńko malować od ręki, dlatego aby namalować wzór najpierw  przeniosłam go z kartki za pomocą kalki technicznej na ramę. Zostało tylko pokolorować i wzór gotowy. I co? Nie takie straszne, prawda? ;) Podobnie postępowałam ze ścianami w przedpokoju.

Potrzebne materiały:
- ramka;
- sznurek;
- nożyczki;
- kwiatek.


Krok 1
Tniemy sznurek na 4 równe odcinki. Ich długość zależy od miejsca w którym mamy zamiar powiesić kwietnik. Pamiętajmy również, że sznurek będziemy składać na pół, więc jeśli chcemy powiesić kwietnik na wysokości 1 m od sufitu, to potrzebujemy 4 odcinki o długości 2 metry + zapas na węzeł.


Krok 2
Sznurki wiążemy na ramie w sposób pokazany na zdjęciach.

Krok 3
Wieszamy kwietnik i cieszymy się pracą rąk własnych ;) GOTOWE!


Rama lustra jest dosyć szeroka i może dodatkowo pełnić rolę półki. Podoba Wam się efekt końcowy?

6 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba! :) Fajny patent, szkoda, że ja nie mam gdzie zawiesić czegoś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo, bardzo pomysłowo! Na każdą porę roku mozna coś fajnego na niej dodatkowo stawiać;) Jak dla mnie świetny pomysł;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A myślisz, ze jest sens użyć sztucznych kwiatów do tegpo? Bardzo mi się podoba ten pomysł i z chęcią zrobiłąbym to jako ozdobę do mojej restauracji a ostatnio natknęłam się na świetną www gdzie można znaleźć śliczne sztuczne kiaty, które wygądaja zupełnie jak prawdziwe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy pomysł. Proste rzeczy są najpiękniejsze. Ja w swoich projektach używam makramy, która też oryginalnie wygląda, chociaż już jako półka się nie sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń

Co o tym myślisz?