piątek, 28 marca 2014

Jak zrobić krywulkę - cz.2

W związku z Waszym dużym zainteresowaniem postem Jak zrobić krywulkę, postanowiłam zrobić
kolejną instrukcję.
Na czynniki pierwsze rozbierzemy ten wzór
...

Potrzebne materiały:
- igła do koralików,
- mocna nić syntetyczna,
- drobne (2mm), w miarę równe koraliki.

Ogólny schematKrok 1

Nawlekamy igłę nitką o takiej długości aby było nam wygodnie nawlekać koraliki. Ok 10 cm od końca robimy supełek aby koraliki nam nie pospadały.Nawlekamy 6 koralików. Na moim rysunku pierwszy koralik (na dole) jest jasno zielony, 2 ciemno zielony, 3 j.zielony, 4 c.zielony, 5 j.zielony, 6 c.zielony. Kiedy nawleczemy 6 koralików przewlekamy igłę przez pierwszy koralik (j. zielony). Na tym etapie powstała nam pętelka.


Krok 2
Nawlekamy 8 koralików (1 j. zielony, 1 c. zielony, 1 j.zielony, 5 c.zielonych) . Przewlekamy igłę przez j. zielony koralik (tak jak na rysunku). Krok 3
Nawlekamy 4 koraliki (1 c.zielony, 2 j.zielone, 1 c.zielony). Przewlekamy igłę przez j.zielony koralik (tak jak na rysunku).


Krok 4
Nawlekamy 3 koraliki (1 c.zielony, 1 j.zielony, 1 c.zielony). Przewlekamy igłę przez dwa j.zielone koraliki (tak jak na rysunku).

Krok 5
Nawlekamy 5 koralików (2 c.zielone, 2 j.zielone, 1 c.zielony). Przewlekamy igłę przez j.zielony koralik (tak jak na rysunku).Krok 6

Nawlekamy 3 koraliki (1 c.zielony, 1 j.zielony, 1 c.zielony). Przewlekamy igłę przez dwa j.zielone koraliki (jak na rysunku).

Krok 7
Nawlekamy 7 koralików (1 c.zielony, 1 j.zielony, 5 c.zielonych). Przewlekamy igłę przez j.zielony koralik (jak na rysunku).


Krok 8
Nawlekamy 4 koraliki (1 c.zielony, 2 j.zielone, 1c.zielony). Przewlekamy igłę przez j.zielony koralik (jak na rysunkiu).

Krok 9
Schemat powtarza się...koraliki nawlekamy do momentu pożądanej długości.
UWAGA!!!
Robótkę trzymamy w jednej pozycji aby nie pomylić góry z dołem. Kiedy kończy nam się nitka wplatamy ją w koraliki po drodze robiąc supełek. Nitkę obcinamy na ok 2mm i przypalamy końcówkę. 

Nawlekamy nową nitkę, końcówkę przypalamy tak aby powstało zgrubienie uniemożliwiające przejście przez koralik, wplatamy nitkę między koraliki tak aby robótkę można było kontynuować.

Do dzieła!

Komentarze mile widziane ;)

1 komentarz:

  1. Super, bardzo mi się podoba. Jutro wypróbuję! Zobaczymy co mi wyjdzie

    OdpowiedzUsuń

Co o tym myślisz?