środa, 19 marca 2014

Owady i inne zjawiska przyrodnicze...

Jakiś czas temu z całą rodziną wybraliśmy się na otwarcie w pobliskim muzeum wystawy "Co piszczy w trawie". Chłopaki byli zachwyceni mnogością owadów maści wszelakiej (szczególnie Antoni). Biegali od gabloty do gabloty i chyba nic by ich nie odciągnęło...dopóki dopóty nie zobaczyli stołu zastawinego słodyczami ;) Ten cieszył się równie dużym zaiteresowaniem z ich strony (o ile nie większym ;)).

Zgromadzone na wystawie owady i "inne zjawiska przyrodnicze" pochodziły z prywatnych zbiorów Sławka Łapawy. Sławek jest naszym dobrym kolegą, przyjacielem...jest postacią barwną i nieprzeciętną. Zapalony podróżnik, na temat owadów i roślin wie bardzo dużo o ile nie wszystko, namiętnie zbiera kamienie do swojego imponującego alpiarium i szuka martwych owadów w trawach Ęuropy i Świata ;) Często podróżuje rowerem nie tylko po najbliższej okolicy ale także poza granicami kraju.

Najpierw zwiedziliśmy stałą ekspozycję muzeum. Antoni był zachwycony mundurami, szablami i hełmami.Póżniej przyszedł czas na część właściwą czyli "Co w trawie piszczy".

Autor zbiorów Sławek Łapawa podczas jednej ze swoich podróży.


A tu już owady maści wszelakiej...A tu jeden z wielu artykułów na temat Sławka ;)
http://www.dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/1539.dhtml

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym myślisz?