wtorek, 16 czerwca 2015

Jak skutecznie popełnić samobójstwo


Jeśli chcesz popełnić samobójstwo dobrze trafiłeś/łaś! Czytaj i działaj!
Przychodzą takie chwile, kiedy nic w życiu się nie udaje, kolory bledną, nadzieja pryska jak bańka mydlana, przyjaciele stają sią wrogami, rodzina Cię nie rozumie, wszystko traci sens, a Ty chcesz jak najszybciej obrócić się w niebyt. Mam rację?! Oto za chwilę dowiesz się jak szybko i bezboleśnie wyjść z tego impasu...

Krok 1
Czasem już jeden krok może spowodować, że wszystkie czarne myśli, poczucie pustki i niezrozumienia odejdą raz na zawsze...Uważaj! Nie mam tu na myśli kroku z krawędzi dachu, podcięcia sobie żył czy innych oklepanych sposobów...stać Cię na coś bardziej wyrafinowanego!

Wiem, że jesteś wartościową osobą, bardzo wrażliwą  i delikatną. Zależy mi na Tobie i na tym abyś żył/a. Dlatego ten trochę przewrotny tekst, który potraktuj jako pomocną dłoń, poklepanie po ramieniu. W naszej głowie potrafią nazbierać się czarne chmury różnych myśli i czasem potrzebujemy drugiej osoby, aby je rozdmuchała i pomogła spojrzeć z właściwej perspektywy. Trzymaj się! Wierzę w Ciebie! Żyj, bo tyle pięknych chwil Cię czeka! Porozmawiaj z bliskimi, a jeśli to jest niemożliwe, weź do ręki telefon i wybierz jeden z numerów! Tam czekają ludzie, którzy zrozumieją Twój stan, Twoje emocje i mogą Ci pomóc. Spróbuj! Nie masz nic do stracenia, a możesz wiele zyskać!


- - -
116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

- - -

Krok 2
Jeśli lubisz ekstremalne sytuacje, niezależnie od Twoich poglądów i przekonań religijnych weź do ręki Pismo Święte, zamknij się w pokoju tak, aby nikt Ci nie przeszkadzał i wygarnij Bogu co Ci leży na serduchu, a potem otwórz Pismo i przeczytaj słowa skierowane do Ciebie! 
Nie jest to jakaś odrealniona rada, kiedyś tak zrobiłam i nie żałuję! Moje życie zaczęło się na nowo, nabrało barw i sensu. Spróbuj!

Na zakończenie film...3 komentarze:

 1. Ostatnio pojawiło się sporo wpisów na blogach o tematyce samobójczej. Zaczynam się zastanawiać czy czegoś nie przegapiłam?
  Wielu z nas miewa takie myśli, ale nie każdy decyduje się je zrealizować. Nie wiem, czy to samobójstwo można uznać za odwagę (bo w końcu nie każdy ma tyle siły żeby postąpić krok naprzód stojąc na parapecie z pętlą na szyi), czy raczej za tchórzostwo przed życiem...
  Wiem jedno - w ten sposób straciłam najlepszą przyjaciółkę i uważam, że samobójstwo nie jest wyjściem z sytuacji. Jest egoistyczne i nie jest to rodzaj zdrowego egoizmu, który należy się każdemu z nas. Lepiej dwa razy się zastanowić, co pozostawimy po sobie. Bo decydujemy się odebrać sobie dar, o który inni walczą z całych sił np. zmagając się z chorobą. Postanawiamy pożegnać się ze światem przez jedną osobę, a nie myślimy o tych kilku, kilkunasty, kilkudziesięciu, których zostawiamy w żałobie i z ogromną dziurą w sercu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mnogość wpisów, to efekt akcji Janka ze Stay Fly. U niego dowiesz się o szczegółach...do akcji można włączyć się w każdej chwili http://stayfly.pl/2015/06/stop-samobojstwom/
   Myślę, że problem samobójstw jest bardzo złożony. Nie mówiłabym w kategoriach odwagi czy tchórzostwa, a raczej o desperacji. Myślę, że człowiek wtedy nie myśli o konsekwencjach jego śmierci, nie myśli o najbliższych...w ogóle w tym stanie ma na tyle zaburzone odczuwanie i postrzeganie świata, że nie potrafi uporać się sam ze swoim wnętrzem, myślami, stanem i w tym momencie sam potrzebuje ogromnego wsparcia, czego niestety często nie widać na zewnątrz.

   Usuń
 2. Hej,

  Temat jest poważny, ale nie mogę o tym napisać inaczej; niż wprost. Piszę w związku z "hackowaniem Google'a" przez blogerów, które doprowadziło do utrudnień w szukaniu stron zachęcających do samobójstw. Wpadłem na pewien pomysł, i szukam osoby do jego realizacji. Możliwe, że zna Pan/i kogoś, kto pisze artykuły w serwisach informacyjnych i chciałbym by do tych osób doszła ta informacja. A mianowicie:

  Osoby, które mają myśli samobójcze, szukają w Internecie informacji z tym związanych i są tym na przykład samobójstwa i próby samobójcze. I potem wchodzą na artykuł z krzykliwym nagłówkiem, który od samobójstwa ich nie odwodzi. A raczej może zachęcić, jeśli samobójstwo wydarzyło się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, albo osoba jest w ich wieku etc. I chciałbym, by pod każdym z takich artykułów, np. takich: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/krakow-z-wisly-wylowiono-cialo-kobiety-popelnila-samobojstwo_999771.html znalazła się informacja o numerach dla osób, które chcą popełnić samobójstwo. Chciałbym też, by znalazły się odniesienia do literatury fachowej, jeśli ktoś nie chce korzystać z pomocy psychologicznej (te numery mogą wystraszyć ludzi, i nie będą chcieli szukać tam pomocy); na przykład można napisać, że w przypadku myśli samobójczych polecamy przeczytać co pisze na temat samobójców Victor Frankl w książce "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Możemy też zaproponować działanie doraźne, które obniżyło by napięcię w organizmie potencjalnego samobójcy: odejdź teraz od komputera, zjedz czekoladę, idź pobiegaj, porozmawiaj z kimś (niekoniecznie o samobójstwie) itd.

  Czyli forma byłaby taka:
  Tytuł
  Artykuł (opis zdarzenia)
  Numery telefonów
  Literatura fachowa
  Działania doraźne

  Jeśli nie zna Pan/i takiej to proszę o przekazanie takiej informacji dalej, gdziekolwiek. Także na blogu.
  Nie reprezentuję żadnej strony, organizacji etc. Po prostu jestem użytkownikiem Internetu i wpadłem na taki pomysł. Bo robienie sensacji z samobójstwa jest dla mnie oburzające, a pomóc można.
  Dziękuję za przeczytanie listu i proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,
  Damian

  OdpowiedzUsuń

Co o tym myślisz?