piątek, 25 marca 2016

6 sposobów na doniczki całkiem fajneKiedy przychodzą pierwsze wiosenne słoneczne dni, to człowiek nabiera podwójnej energii do działania. I zastanawiam jak to się dzieje... w lecie słońca nie brakuje, często jesienią także, zimowe mroźne słoneczne dni są niby energetyczne, ale tylko wiosną czuję powera, że mogłabym góry przenosić, każda praca idzie dwa razy szybciej i wszystko staje się możliwe... Ale ja tu chciałam zainspirować Was w dziedzinie przesadzania kwiatów, bo to ważna część wiosennych porządków ;)

Poznajcie moich 6 sposobów na całkiem fajne doniczki... każdy nagłówek przeniesie Was do instrukcji DIY.

Jesteście przed czy po przesadzaniu? 
A może chcecie agawę? W tym roku wypuściła mi sporo nowych odnóżek...

10 komentarzy:

 1. Och, uwielbiam pomysł z sadzeniem roślin w filiżankach! To takie urocze, niestandardowe i pomysłowe! Genialne, po prostu! :D A pomysł z papierowymi osłonkami czy np. koszykami kapitalnie sprawdza się przy okazji świąt Bożego Narodzenia i choinki - taki mariaż idealny dla mnie... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filiżanki jako doniczki uwielbiam! Papierowe worki lubię za ich wielozadaniowość, bo nie tylko jako osłonki się sprawdzają ;)

   Usuń
 2. Świetne pomysły! Kamień i filiżanka chyba najbardziej mi się podobają. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym Ci życzyć pięknych świąt, dużo słonka, miłości i spełnienia marzeń tych małych i tych dużych! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kochana! Tobie również radosnych pełnych ciepła i miłości nie tylko Świąt, ale i każdego dnia :*

   Usuń
 4. czym wycinałaś otwory w pieńkach ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aaa... przegapiłam komentarz, przepraszam! Otwory wycinałam specjalnym wiertłem do otworów (otwornicą).

   Usuń
 5. Też podpinam się do pytania, czym wycina Pani otowry w pieńkach? Chciałam kiedyś zrobić płaskie wgłębienie, i oprócz wyżynarki nikt mi nic nie polecał,a przecież wyżynarka na zewnątrz przewierca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwory wycinałam specjalnym wiertłem do otworów. W linku jest pełna instrukcja i jest pokazane jak wygląda. Montuje się je w wiertarce.

   Usuń
 6. A próbowałaś kiedyś stworzyć doniczki z wikliny? Ja niestety nie potrafię pleść, ale na całe szczęście w Polsce funkcjonuje kilka sklepów, w którym można zakupić naprawdę piękne wiklinowe doniczki na kwiaty o różnych kształtach i rozmiarach.

  OdpowiedzUsuń

Co o tym myślisz?